11. februára 2016

Februárový Dunajec

Ranná SMS, budeme meškať 1/2 hodiny a návrat spoza Bystrice až do Zvolena kvôli výmene pokazeného auta ..... takéto náhody sa začínajú stávať štandardom pri našich výpravách na Poľský Dunajec. Vyrážali sme v zostave Fly, Tuli a Jerguš zo zmiešanými pocitmi, nakoľko sme dostávali protichodné hlásenia o kvalite rybačky v Poľsku. Rozhodli sme sa preto overiť to osobne.


Čím severnejšie sme išli, tým silnejšie fúkal vietor. Upokojoval som chalanov, že tam budeme v závetrí .... bohužiaľ smola, ktorá nás sprevádzala od rána fungovala naďalej. Fučalo tam brutálne, čo markantne znížilo aj teplotu vzduchu. Na parkovisku sme sa stretli s miestnymi Poliakmi s ktorými Tuli pár dní pred odchodom nadviazal internetovú družbu. Nepotešili nás, ryba nejde a 2 hodiny čo chytali ostali bez kontaktu.

 Nový Jergušov kamarát
 Povinná výbava, ak ste nechceli prísť k omrzlinám


 Zľava .... Fly, Jerguš, Tuli

 Na celom tomto úseku sme s Tulim o rybu ani neškrtli

Vošli sme teda do vody a skúsili našim kolegom ukázať ako sa chytajú ryby. Po hodine a pol bez kontaktu sme začali pochybovať či nás náhodou nečaká pokorujúce zero. Ja som sa ešte k tomu všetkému snažil brodiť len po rozkrok, cez ktorý mi ako som na posledných rybačkách zistil zateká. Tuli streamerom prešiel hádam 500 m úsek bez záberu, ja na nymfu aj streamer tiež nič ale Jerguš zahviezdil a lapol prvého potočáka okolo 40 cm. Uzimený sme sa preto rozhodli zahriať sa čajom a zmeniť miesto.

Prvý fešák výpravy

 Jerguš in action

Na novom mieste sme začali na vstupe do veľkej pláne a ako predtým nič. Pod nami chytal Poliak, ktorý bol tiež bez záberu a postupoval dole pláňou. Posledná možnosť, povedal som si a pustil sa na pláň. Naviazal nymfy a .... začal sa koncert. Po každej rybe som pískal, aby chalani mohli tiež počítať ale najviac to deprimovalo Poliaka. Ten sa asi po štvrtej rybe posadil oproti mne na múr a vydržal to do desiatej ryby. Nakoniec sa mi podarilo pochytať okrem potočákov aj dva pekné lipne a zopár jalcov. Nič veľké, ale v takom nečase je aj 15 rybiek pekné zadosťučinenie.
Jerguš skončil nakoniec na 2 rybách a Tulimu sa podarilo zdolať len jednu, hoci ku koncu sa mu streamer vyplatil a mal na udici pár pekných rýb.

 Môj prvý .... a celé mi to domotal Tuli ostal verný celú rybačku streameru
 A ďalšia rybka
Tuliho záchrana

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára