TEAM SKM

Rudolf ´Fly´ Englart


Žijem v  Banskej Bystrici a pochádzam z rybárskej rodiny kde chytali ryby obaja dedovia aj otec. Bavilo ma to už odmala a tak som vyrastal na riekach Kysuca a Rajčanka. Tam som získal aj základy muškárenia, hoci tieto roky boli v znamení všetkých rybárskych techník. Po dlhšej prestávke v rybačke na vysokej škole som sa v roku 2002 vrátil k rybám, ale už sa venujem čisto iba muškáreniu. Viažem vlastné mušky a cenné skúsenosti zo súťažného muškárenia som získaval v družstve Banskej Bystrice. V súťažení pokračujem aj pod hlavičkou SKMuškár klubu hájacieho farby Rožňavskej organizácie, pod ktorej krídlami sme sa zatiaľ prebojovali do 2 ligy.
Klub SKMuškár som založil spolu s Pikem a Palmerom začiatkom roku 2006 za účelom stretávania sa a vymieňania si skúseností ľudí, ktorým učarovalo muškárenie a stalo sa súčasťou ich života. Počas jeho krátkeho trvania som už stihol spoznať naozaj veľa vynikajúcich ľudí aj muškárov, ktorých už môžem považovať aj za veľmi dobrých priateľov. Zažili sme spolu naozaj veľa zábavy, takže chcem popriať nášmu klubu dlhé trvanie.

Tibor ´Pike´ Czuľba


Momentálne žijem v Trebišove. Rybárčim od útleho detstva , muškáreniu sa venujem asi 6 rokov , som samouk a prvé roky som muškáril väčšinou na nížinných riekach , ale v posledných rokoch s priateľmi z klubu poznávam aj klasické muškárske rieky doma aj v zahraničí . Doma patria medzi moje obľúbené rieky Topľa ,Slaná a Hornád , v zahraničí ma oslovili Unac a San . Zúčastnil som sa niektorých pohárových jazerných pretekov .Viac ma oslovujú naše spoločné výpravy , kde spoločne s priateľmi nielen muškárime ale aj spoznávame prírodné krásy európskych riek a jazier . Mám to šťastie , že sme sa stretli zanietenci , ktorí tieto krásne zážitky dokážu prekrásne popísať a zdokumentovať , a ktorým touto cestou ďakujem .

Štefan ´Palmer´ Bilik


Arpád ´Arpi´ Gornický


Peter ´Ampér´ Ambróz


K rybám som sa dostal ako 12 ročný a hneď aj súťažne. Za MO SRZ Kežmarok som (ešte ako pionier) chytal zlatý blyskáč. Tam som privoňal aj k muškáreniu – RT muška skisch. K viazaniu som sa dostal cez piateľa Ľ.Šmihulu (Šula). Ukázal mi viazanie prvej a zároveň poslednej mušky a povedal mi nech špekulujem. Asi pred 6 rokmi som sa spoznal s J.Polákom a oslovil ma aby sme založili družstvo KK -A.  Za Kežmarok som chytal až dodnes. Po oslovení chalanov z SKMuškár klubu som súhlasil s hosťovaním – takže som sa stal členom družstva SKMuškár.

Peter ´Alex´ Alexovič


Rybám sa venujem asi od ôsmich rokov. K muškareniu som sa dostal na Strednej škole rybárskej v Ivánke pri Dunaji. V súčasnosti pokračujem v štúdiu na vysokej škole v Brne.Momentálne sa venujem len muškáreniu. Muchy viažem asi šesť rokov a pretekám asi päť rokov. Najobľúbenejšie vody sú pre mňa domáci Laborec,Poprad a Hron. Ale mám rád každú mláku kde pláva nejaká rybka. Som veľmi rád že som sa dostal medzi takých správnych ľudí, ktorý muškarinu vnímajú podobne ako ja. Dúfam že sa nám bude v budúcnosti dariť a že zažijeme spolu veľa muškárskych zážitkov.

Martin ´Matto´ Roth


Pochádzam z Popradu, no posledné 4 roky žijem v Michalovciach. Rybárstvu sa venujem od 13 rokov. Zo začiatku som chytal na prívlač no asi po troch rokoch som sa dostal k muškáreniu. Kamarát mi ukázal ako sa viaže Red Tag (veď čo iné) a tak sa z koníčka stala diagnóza. Zo začiatku samouk, ale za ten čas som pri vode postretal veľa dobrých ľudí, ktorí nešetrili aj dobrými radami. Súťažne som zatiaľ nechytal. Po registrácii na skmuškár ma kontaktoval Pike a slovo dalo slovo, pár akcií a tak som sa stal členom družstva SK Muškár.

Rasťo ´Rastik´ Kerekeš  alias LovecPochádzam z regiónu Rožňava. Táto lokalita  je rajom rybárov pre svoje rieky, riečky a horské potoky. Rybárčeniu sa venujem sedemnásť rokov. Preferujem lov rýb muškárením. Mojou srdcovkou je rieka Slaná a Muránka. Som rád, že som jedným z členov družstva SK Muškár, lebo viem, že je to viac o priateľstve ako o súperení. Som zástancom lovu – chyť a pusť.

Ján ´Maxa´ Šrámek  alias  Shrek

Ľubo ´Percas´ Augustinský


Pochádzam z Bardejova a som členom MO SRZ Bardejov. Byť členom čohokoľvek je krásny pocit :-) ! K rybárčeniu som sa dostal skrz strýkov s germánskymi menami a Poľskými koreňmi. A tak jedného dňa ma strýkovia Otto a Viliam vzali na Domašu, samozrejme s mojím otcom Gabrielom. A stalo sa. Strýkovia a otec len tak okále vyvaľovali, keď panic rybár mal záber na asi trojkilovú palicu od ďalšieho Williama a to Shakespeara…vtedy sa zrejme zablýskalo a dva a pol kilový boleň ma na svedomí moju rybársku kariéru. Cez polkilové krmítka kukurice a strúhanky, ktoré končili častejšie utrhnuté 100 metrov od brehu, cez lov dravcov na plavák, a krásny lov ostriežov tiež na plavák som sa omylom dostal k muškáreniu, ktoré mi učarovalo tak veľmi, ako som z neho zo začiatku mal veľmi strach. Úplným omylom som urobil prvú fotku ryby, skoro nedopatrením, nasledovala ďalšia a ďalšie. Všetko stále v omyle. A tak sa to ťahá a moje muškárenie je samý omyl s foťákom na krku. Nie je o čom diskutovať, nie je cesty späť. Len keď si spomeniem na posledné skvelé zážitky zo severného severu Nórska a nádherné divoké potočáky na muškárskej paličke, je viac ako jasne, že v SKM je tá správna konzistencia človiečikov, ktorým to švihá tým správnym smerom. Viac SPOLOČNÝCH výjazdov s muchou za uchom a okom v hľadáčiku foťáku je ta správna cesta. Vidíme sa pri vode.

Karol ´Karči´ Šebest


Rybárčim od detstva.Žijem v Spišskej Starej Vsi,kde som aj členom miestnej organizácie.Muškarina mi učarovala aj vďaka rieke Dunajec,ktorá je mojou srdcovou záležitosťou. Do klubu SKM som sa dostal aj vďaka Ampérovi, ktorému vďačím za mnohé cenné rady, vďaka ktorým som sa v muškárení posúval ďalej.Som veľmi rád,že sa stretávam s týmito ľuďmi,keďže každá spoločná rybačka je obrovskou skúsenosťou a samozrejme aj relaxom.

Ján ´Chuďas´ Chudý


Muškárenie ako spôsob lovu rýb mi učarovalo už dávno, ale k praktickému muškáreniu som sa dostal až pomerne neskoro. V porovnaní s niektorými muškárskymi kolegami som začal muškáriť ako starý chlap. Na rybačkách mi priatelia pomohli dobehnúť moju neskúsenosť a nevedomosť. Od nich som načerpal veľa informácií o správaní sa rýb, použití muškárskeho náradia a tiež viazaní mušiek. Muškárenie beriem ako aktívny protiklad mojej sedavej práci. Rád relaxujem v prírode a hlavne na rybách. Pustiť späť krásneho pstruha do vody v krásnej prírode je neopakovateľný pocit.

Rudolf  ´Rudy´ Halmi


Rybárčim od skorého detstva, pretože môj otec bol rybár a veľa vecí som sa naučil od neho. Oficiálne som členom SRZ od r. 1973. Muškárením som začal loviť ryby asi okolo roku 1984, ale len ako okrajovou záležitosťou, ktorá postupne začala zaberať čoraz viac môjho času venovaného rybačke. SK muškár je podľa môjho názoru partia veľmi dobrých kamarátov, s ktorými si rozumiem a som veľmi rád, že ma prijali medzi seba. Na spoločných lovoch je stále veselo a fajn. Teším sa na každé stretnutie, vďaka ktorým si zvyšujem svoje vedomosti a poznávam iné revíry.

 Jozef ´Tuli´ Karafa


Ryby chytám od svojich 10 rokov. Priviedol ma k nim kamarát. Stačilo raz vidieť a bola to láska na celý život. K muškáreniu som sa dostal v 13 rokoch, začal som viazať mušky a zdokonaľoval sa v technike. Momentálne tvorí 99% môjho rybárčenia muškárenie, táto technika mi učarovala. Rybačka je pre mňa relax, najmä keď si človek potrebuje vyvetrať hlavu, utiecť od každodenného konzumného spôsobu života a byť sám s prírodou. V prevažnej miere chytám na nymfu a strímer v tečúcich vodách. S muškárením som spoznal aj veľa kamarátov s ktorými som zažil a stále zažívam veľa pekných chvíľ pri vode. C&R forever.       

Marcela ´Maca´ Budáčová


                                   
Ku rybám má blízko už od mala, ale jej muškárska cesta začala až v roku 2023 a má veľké plány.
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára